• CS
  • EN
  • DE

Okolí pensionu Dukát Kořenov v Jizerských horách - Krkonoše

Okolí penzionu:

Objekt penzionu se nachází v chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. Milovníci běžek i cykloturistiky mohou využít Jizerské magistrály. Je možné projít či projet tratěmi celé Jizerské hory až do Harrachova a Krkonoš. V nedalekém okolí je také možnost sjezdového lyžování Ski Rejdice a Ski U Čápa.

Okolí penzionu je protkáno množstvím značených turistických cest, které zavedou klienty při letní turistice na nejkrásnější místa Jizerských hor. Turisticky atraktivní je celá okolní oblast, ať již po stránce přírodních scenérií, tak i hodnotných turistických památek. Od krajského města Liberce je penzion vzdálen cca 35 km, od města Jablonec nad Nisou cca 20 km. Celá oblast je snadno přístupná jak ze SRN, tak i z Polska.

Využití celého areálu penzionu je možné jak pro letní, tak i zimní rekreaci, a to pro tuzemskou i zahraniční klientelu. Nabízí i možnost využití pro rodinnou rekreaci s dětmi.

 

Spojení

Trasa

Silniční

z Prahy - po silnici E65 do Turnova, potom směr Železný Brod, Tanvald, Desná - Kořenov.

z Polska - přes hraniční přechod Harrachov směr na Jablonec nad Nisou

ze SRN
- přes hraniční přechod Hrádek nad Nisou nebo Frýdlant do Liberce - Jablonec nad Nisou - Tanvald - Kořenov

Autobusové

zastávka Kořenov - Údolní bouda (viz mapa - podrobné informace)

Vlakové

Kořenov zastávka (viz mapa - podrobné informace)

 

Kořenov najdeme v nejvýchodnější části Jizerských hor v těsném sousedství Krkonoš a hranic s Polskem. Je tvořen dříve samostatnými obcemi – Rejdice, Příchovice, Kořenov, Polubný a Jizerka – s průměrnou nadmořskou výškou 750 m.

Díky své poloze je skvělým místem k zimní i letní dovolené. V blízkém okolí leží známá jizerskohorská a krkonošská zimní střediska, jako jsou Rejdice, Harrachov, Paseky či Rokytnice nad Jizerou. Pro běžkaře jsou k dispozici kilometry dobře upravených stop.

V létě si na své přijdou jak pěší turisté, tak cykloturisté, neboť oblast nabízí velké množství značených turistických cest a udržovaných cyklostezek. Také samotná obec poskytuje řadu příležitostí k aktivnímu i pasivnímu způsobu trávení volného času. V okruhu padesáti kilometrů se nachází krajské město Liberec, město skla a bižuterie Jablonec nad Nisou, polská Jelení Hora a Karpacz, nejznámější zimní středisko v polských Krkonoších, na české straně pak Špindlerův Mlýn a Vrchlabí.

 

Kontakty

Martin Pavlovič

Kořenov 472
468 49 Kořenov
Česká republika

Mobil:

+420 777 298 837

E-mail:
penziondukat@seznam.cz


Web:
www.penziondukat.cz

Sociální sítě a odkazy

^